Kategorie: Akce

Naše nabídka piva

Naše nabídka pivaNávštěvník má možnost ochutnat kvalitní mok, uvařený a hýčkaný sládkem. Pivovar je v provozu od léta roku 2019. Vaříme hlavně světlý ležák - nejtypičtější poctivé české pivo, ležáckého typu dle tradičních receptur. Pod vedením zkušeného sládka vaříme spodně kvašená piva Raskabát, Bellot a Křížovník. Pro jejich názvy jsme vybrali jména z dávné historie obce Šestajovice. Piva čepujeme v našich provozovnách a současně stáčíme a prodáváme v sudech a litrových PET lahvích.

Názvy piva podle historie

Křížovník – Dle první písemné zmínky z 22. července roku 1227 o obci Šestajovice byli Křížovníci mniši z kláštera Božího hrobu v Praze na Zderaze. Kojeta Hrabišic z Hněvína Mostu, který založil se svým bratrem Zderazský kostel, odkázal Šestajovice mnichům. Ti vybudovali v Šestajovicích tvrz a vládli zde až do husitských válek. Tvrz ani její vyobrazení se nedochovalo.

Bellott – Poslední majitelka šestajovického dvora slečna Auralie Bellottová postupně rozprodala půdu místním rolníkům a zbytek statku pronajala panu Friedmannovi, který dvůr později odkoupil. Dle berní rulle z r. 1713 bylo v Šestajovicích 6 statků a 10 chalup. Poplužní dvůr Bellottův povstal právě z těchto usedlostí zakoupením selských majetků v době nevolnictví a po selských bouřích.

Raskabát – Jedná se o název polnosti Na Raskabátě. Podle historky se vypráví, že u silnice k Poděbradům byla Nová hospoda, která byla proslulá karbanem. Jednou zde prohrál jeden tak, že svlékl kabát a prodal, aby měl do hry. Po úplné prohře utíkal přes pole a kdosi prohlásil, že je to raskabát. Odtud prý název polnosti Na Raskabátě, dnes místo, kde je průmyslová zóna.

Šestajovický pivovar je součástí areálu, ve kterém také nalezeznete klidné venkovní posezení, stylovou restauraci U Kamene a rodinný penzion U Bláhů.

Kde najdete náš pivovar?